چارتیسم خرمشهر داوطلب خرمشهر اردیبهشت انتخابات

چارتیسم: خرمشهر داوطلب خرمشهر اردیبهشت انتخابات داوطلبان رد صلاحیت ستاد انتخابات انتخابات شوراها پنجمین دوره انتخابات انتخابات ریاست جمهوری

گت بلاگز اردبیل افزایش سطح زیر کشت محصول گردو در خلخال

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خلخال گفت: سطح زیر کشت محصول گردو در شهرستان خلخال به مرز ۲۲۰۰ هکتار رسیده هست.

افزایش سطح زیر کشت محصول گردو در خلخال

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، هادی ذبیحی در جلسه بررسی اوضاع اراضی شهرستان خلخال اظهار داشت: بیشترین میزان کاشت درختان گردو در استان متعلق به شهرستان خلخال است به طوری که سطح زیر کشت باغات گردو در این شهرستان به مرز دو هزار و 200 هکتار رسیده است.

وی افزود: تولید محصولات کیفی و مناسب کشاورزی در منطقه قابل توجه است و کشت گردو در خلخال ظرفیت بسیار مناسبی را در منطقه به وجود آورده ولی متاسفانه در حوزه صنایع تبدیلی و تکمیلی در منطقه با کمبود روبه رو هستیم که این امر باعث می شود تا با خام فروشی تولیدات در این حوزه، ارزش افزوده مناسبی جهت این محصولات عاید نشود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خلخال گفت:توسعه طرح های صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی از برنامه های مهمی است که در دستور کار قرار داده شده است و در این زمینه طرح های مختلفی در منطقه اجرا می شود که امیدواریم هر چه سریع تر به نتیجه برسد و به تمامی اهداف خود در این زمینه دست یابیم.

افزایش سطح زیر کشت محصول گردو در خلخال

ذبیحی بیان کرد: اصلاح و احیای باغات گردو در سال های گذشته با همکاری تنگاتنگ مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان با جدیت دنبال می شود وبا اجرای آخرین یافته های علمی و فنی محققان استان و عمل به آن ها می توان گامی بزرگ در گسترش باغات گردوی شهرستان برداشت.

وی در مورد خصوصیات برتر ارقام تازه گردو نیز افزود: با توجه به عوامل محدودکننده خاک و اقلیم جهت اغلب مناطق گردوخیز به خصوص جهت احداث نهالستان های نیمه گسترده تا گسترده در سطح وسیع و تجاری به منظور تهیه گردوی خشک و تازه و مغز گردوی مرغوب، بسیار مناسب و قابل توصیه هست.

انتهای پیام/ع

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خلخال گفت: سطح زیر کشت محصول گردو در شهرستان خلخال به مرز ۲۲۰۰ هکتار رسیده هست.

واژه های کلیدی: کشاورزی | اردبیل | محصول گردو | شهرستان خلخال | صنایع تبدیلی | احیای باغات | گردوی مرغوب |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog