چارتیسم خرمشهر داوطلب خرمشهر اردیبهشت انتخابات

چارتیسم: خرمشهر داوطلب خرمشهر اردیبهشت انتخابات داوطلبان رد صلاحیت ستاد انتخابات انتخابات شوراها پنجمین دوره انتخابات انتخابات ریاست جمهوری

گت بلاگز اخبار پزشکی در گسترش سرطان ، راس&quot، نقش پروتئین &quot

سیستم‌های پروتئینی مانند پروتئین “راس” (Ras)، راه‌های نشانه‌گذاری پیچیده را تشکیل می‌دهند که یا تقسیم سلولی را کنترل می‌کند یا در بعضی موارد سرطانی می‌شود و به

در گسترش سرطان ، راس&quot، نقش پروتئین &quot

نقش پروتئین "راس" در گسترش سرطان

عبارات مهم : کنترل

سیستم های پروتئینی مانند پروتئین “راس” (Ras)، راه های نشانه گذاری پیچیده را تشکیل می دهند که یا تقسیم سلولی را کنترل می کند یا در بعضی موارد سرطانی می شود و به سایر نقاط بدن متاستاز می کند. به عنوان مثال، 98 درصد از سرطان های پانکراس به علت جهش های پروتئین “راس” است.

به گزارش ایسنا، پروتئین های راس مدت ها به علت نقش خود به عنوان “کلید روشن/خاموش” که مسیرهای نشانه گذاری تقسیم سلولی را کنترل می کند، مورد توجه محققان سرطان بوده اند.

اکنون یک تیم از محققان دانشگاه “ایلینوی” در اربانا- شمپین توانسته اند تا به طور دقیق راجع به اینکه چگونه پروتئین های راس با سطوح غشای سلولی ارتباط برقرار می کنند، مطالعه کنند.

“استفن سلیگار” (Stephen Sligar) و تیم او دریافتند که ترکیب “کِـی رَس4 بی” (KRas4b) پروتئین راس، نسبت به غشای سلولی محکم تر هست، ولی باید به سمت صحیح متصل شود.

تیم سلیگار کشف کردند که اسیدهای چرب موجود در کِـی رَس4 بی کنترل می کنند که کدام طرف کِـی رَس4 بی به غشاء سلولی متصل شود.

سلیگار گفت: غشا نقش مهمی در کنترل فعالیت های بسیار پیچیده نشانه گذاری شبکه ها که مشمول بر بسیاری از مولکول های متفاوت پروتئینی هستند، دارد. در دراز مدت، علاقه ی مجدد به بیوفیزیک ترکیب کِـی رَس4 بی و تعامل آن با غشا، منتهی به کشف و طراحی داروهای شیمیایی جهت درمان سرطان خواهد شد.

در گسترش سرطان ، راس&quot، نقش پروتئین &quot

واژه های کلیدی: کنترل | محققان | پروتئین | درمان سرطان | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog