چارتیسم خرمشهر داوطلب خرمشهر اردیبهشت انتخابات

چارتیسم: خرمشهر داوطلب خرمشهر اردیبهشت انتخابات داوطلبان رد صلاحیت ستاد انتخابات انتخابات شوراها پنجمین دوره انتخابات انتخابات ریاست جمهوری

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری فرهادی تازه‌ترین پروژه‌اش را کلید ‌زد

کارگردان اسکاری کشور عزیزمان ایران ماه‌ها پیش خبر داده بود تازه‌ترین پروژه‌ سینمایی‌اش را مردادماه در اسپانیا کلید می‌زند. امروز، سی‌ام مرداد، پنه‌لوپه کروز، خا

فرهادی تازه‌ترین پروژه‌اش را کلید ‌زد

فرهادی تازه ترین پروژه اش را کلید زد

عبارات مهم : جدایی

کارگردان اسکاری کشور عزیزمان ایران ماه ها پیش خبر داده بود تازه ترین پروژه سینمایی اش را مردادماه در اسپانیا کلید می زند. امروز، سی ام مرداد، پنه لوپه کروز، خاویر باردم و ریکاردو دارین جلوی دوربین اصغر فرهادی می روند.

به گزارش ایسنا، روزنامه اعتماد نوشت: فرهادی پیش از شروع فیلمبرداری فهرست نهایی بازیگران این پروژه اسپانیایی زبان را معرفی کرد: ادوآرد فرناندس بازیگر فیلم «پوستی که در آن زندگی می کنم» به کارگردانی پدرو آلمادوار، الویرا مینگز بازیگر فیلم «مجازات» ساخته دانی دو لا توره، اینما کوئستا که آخرین بار در فیلم «ژولیتا»ی پدرو آلمادوار به ایفای نقش پرداخت و خاویر کامارا بازیگری که با بازی در فیلم های «تربیت بد» و «با او حرف بزن» پدرو آلمادوار، «ملکه اسپانیا» از فرناندو تروئبا و سریال تلویزیونی «پاپ جوان» به کارگردانی پائولو سورنتینو او را می شناسیم. او گفته بود در این فیلم به جنبه های تازه ای از روابط خانوادگی می پردازد ولی از داستان صحبتی به میان نیاورده بود. ولی به گفته خبرگزاری اسپانیایی Fotogramas، کارگردان «جدایی نادر از سیمین»، راوی کابوس پدر و مادری (کروز و دارین) می شود؛ دختر این زوج در شب مهمانی عروسی که همه خانواده در آن جمع شده است اند، گم می شود. در جست وجوی این دختر است که پای دوست عزیز این خانواده (با بازی باردم) به میان می آید. پیش از این فایننشال تریبون نام این درام خانوادگی را «همه می دانند» عنوان کرده بود. در نسخه نهایی فیلمنامه که فرهادی آن را به فارسی نوشته هست، فرناندو تروئبا با این کارگردان همکاری کرده است.

فرهادی تازه‌ترین پروژه‌اش را کلید ‌زد

پس از نمایش فیلم قبلی فرهادی، «فروشنده» در شصت ونهمین جشنواره فیلم کن، اوون گلیبرمن، منتقد نشریه ورایتی هفتمین اثر او را که بعد از «جدایی نادر از سیمین» و «گذشته» روی پرده دیده بود، «الماس تراش خورده ای از سینمای تعلیق نئورئالیست» خواند. دونالد کلارک از روزنامه «ایریش تایمز» در معرفی این فیلم نوشت: «آخرین ساخته اصغر فرهادی به روایت زندگی خانواده ای که بعد از حمله خشونت بار تحت فشار قرار گرفتند، می پردازد.» دبورا یانگ، منتقد هالیوودریپورتر، فیلم را در یک جمله خلاصه کرد: «اثری استادانه به خصوص آخر بندی آن، ولی چندان گیرا نیست.» دیو کالهون از مجله تایم آوت سه ستاره از پنج ستاره به این فیلم داد و آخر بندی فیلم او را راضی نکرده بود.

حالا بعد از گذشت یک سال و چند ماه از نخستین اکران جهانی « فروشنده»، دیوید ادلستاین و امیلی یوشیدا، منتقدان فیلم سایت والچر (Vulture) وابسته به مجله نیویورک (nymag) این اثر فرهادی را یکی از آثار برتر سال ٢٠١٧ معرفی کرده اند. این دو منتقد این فهرست را با فیلم هایی که در هفت ماه نخست سال ٢٠١٧ اکران رسمی شده است اند، تنظیم کرده اند و تا آخر سال میلادی جاری این فهرست تکمیل خواهد شد.

کارگردان اسکاری کشور عزیزمان ایران ماه‌ها پیش خبر داده بود تازه‌ترین پروژه‌ سینمایی‌اش را مردادماه در اسپانیا کلید می‌زند. امروز، سی‌ام مرداد، پنه‌لوپه کروز، خا

ادلستاین و یوشیدا راجع به فیلم «فروشنده» نوشته اند: «اصغر فرهادی به نوعی از ابتدای حرفه اش، میان صمیمیت و جدایی نقطه میانی را نشانه می رود. گاهی به شخصیت های داستان هایش نزدیک می شود ولی اغلب گویی که او از گونه های جانوری درون محفظه ای شیشه ای عکسبرداری می کند. محفظه شیشه ای در اینجا به معنی شهری است که در آن بازیگران و صورت های معروف باید به خاطر محدودیت ها، مراقب اطراف خود باشند.» فیلم «راننده بی بی» به کارگردانی ادگار رایت، «بئاتریز سر میز شام» با بازی سالما هایک و به کارگردانی میگل آرتتا، «فریب خورده» ساخته صوفیا کاپولا که جایزه عالی ترین کارگردانی هفتادمین دوره کن را دریافت کرد از جمله آثار سینمایی این فهرست هستند.

واژه های کلیدی: جدایی | معرفی | فروشنده | خانواده | کارگردان | کارگردانی | اصغر فرهادی | جدایی نادر از سیمین

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog