چارتیسم خرمشهر داوطلب خرمشهر اردیبهشت انتخابات

چارتیسم: خرمشهر داوطلب خرمشهر اردیبهشت انتخابات داوطلبان رد صلاحیت ستاد انتخابات انتخابات شوراها پنجمین دوره انتخابات انتخابات ریاست جمهوری

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی ادعای عربستان علیه کشور عزیزمان ایران در نشست اتحادیه عرب

نماینده وزارت خارجه عربستان در امور بین‌الملل در صد و چهل و نهمین نشست اتحادیه عرب ادعاهای بی‌اساسی را علیه جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران مطرح کرد. .

ادعای عربستان علیه کشور عزیزمان ایران در نشست اتحادیه عرب

ادعای عربستان علیه کشور عزیزمان ایران در نشست اتحادیه عرب

عبارات مهم : ایران

نماینده وزارت خارجه عربستان در امور بین الملل در صد و چهل و نهمین نشست اتحادیه عرب ادعاهای بی اساسی را علیه جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران مطرح کرد. .

به گزارش ایسنا، عبدالرحمن بن ابراهیم الرسی، نماینده وزارت خارجه عربستان در امور بین الملل که ریاست صد و چهل و نهمین نشست اتحادیه عرب در سطح نمایندگان را نیز بر عهده دارد، امروز یکشنبه در افتتاحیه این نشست با اشاره به این که «ریاض در مدت ریاست شورای وزیران تلاش دارد همکاری یکسان عربی را گسترش دهد»، مدعی شد: تحقق صلح و ثبات در منطقه نیازمند توقف سیاست های توسعه طلبانه کشور عزیزمان ایران و عدم دخالت آن در امور داخلی کشورهای عربی است.

وی در ادامه با اشاره به این که «عربستان از دولت (مستعفی) یمن در مقابله با حوثی ها حمایت می کند و به آن کمک های بشر دوستانه می کند»، گفت: چالش های بزرگی که کشورهای عربی با آن ها روبرو هستند باعث نمی شود که ما مساله مهم یعنی مساله فلسطین را فراموش کنیم.

حسام زکی، معاون دبیرکل اتحادیه عرب دیروز شنبه در رابطه با صدوچهل و نهمین نشست اتحادیه عرب گفت: در این نشست به آخرین تحولات سوریه، لبنان، لیبی، یمن، سودان، عراق و آنچه را که اشغال جزایر سه گانه (تنب بزرگ، تنب کوچک و ابوموسی) به وسیله کشور عزیزمان ایران خواند، پرداخته خواهد شد.

وی افزود: در این نشست راجع به مقابله با دخالت های کشور عزیزمان ایران در امور داخلی کشورهای عربی، خطر سلاح اسرائیل بر امنیت ملی عربی، صلح بین المللی و ایجاد منطقه ای خالی از سلاح هسته ای و دیگر سلاح های کشتار دسته جمعی بحث و گفت وگو خواهد شد.

معاون دبیرکل اتحادیه عرب همچنین اعلام کرد که در نشست روز یکشنبه به بعضی از این پرسشها پرداخته خواهد شد و بعضی دیگر به نشست روز چهارشنبه وزرای خارجه کشورهای عربی که به ریاست عادل الجبیر، وزیر خارجه عربستان برگزار می شود، موکول خواهد شد.

موضوع دخالت کشور عزیزمان ایران در کشورهای عربی درحالی مطرح می شود که مقامات کشورمان همواره تاکید می کنند جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران هیچگونه دخالتی در امور داخلی دیگر کشورها ندارد و خواهان صلح،ثبات و امنیت در منطقه هست. حضور کشور عزیزمان ایران در بعضی کشورهای عربی مستشاری بوده و به درخواست قانونی دولت آنها است.

مقامات عربی و اماراتی قبل از این نیز چندین بار مدعی اشغال جزایر سه گانه(تنب کوچک،تنب بزرگ و ابوموسی) از سوی کشور عزیزمان ایران شده است بودند که مقامات ایرانی در تصویر العمل به آنها تاکید کرده اند که جزایر سه گانه ایرانی بوده و ایرانی خواهد ماند و تکرار دروغ و ادعا در این باره واقعیات تاریخی را عوض کردن نمی دهد و این جزایر جزو لاینفک جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران است.

ادعای عربستان علیه کشور عزیزمان ایران در نشست اتحادیه عرب

واژه های کلیدی: ایران | ایرانی | عربستان | عربستان | اتحادیه عرب | وزارت خارجه | کشورهای عربی | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog